لطفاً چند لحظه صبر نمایید ...

خواص مصرف انجیر خشک در دوران بارداری

خواص انجیر خشک یکی از مهم ترین دلایلی است که این خشکبار در بین افراد، طرفداران زیادی دارد. همه می دانیم که انجیرها هم به صورت خشک و هم به صورت تر قابل استفاده هستند. خواص انجیر خشک به حدی زیاد است که علاوه بر مصرف آن به صورت تکی، در کنار ماست و سالاد و مواد غذایی دیگری مورد استفاده قرار می گیرد.
فیبر، آهن، کلسیم و منیزیم موجود در بافت انجیر خشک، مهم ترین احتیاجات بدن یک خانم باردار را به خوبی تامین می کند. امگا ۳ موجود در انجیر خشک برای بدن یک خانم باردار بسیار مفید بوده و از زایمان زودرس جلوگیری می کند.
میزان بالای امگا ۳ در انجیر خشک می تواند برای رشد جنین در رحم مادر بسیار مفید باشد. همه می دانیم که خانم های باردار در دوران بارداری به غذاهای کم حجم اما با کالری معقول و مفید اما سالم نیاز دارند.(جهت خرید خشکبار مرغوب عابدینی کلیک کنید)
مصرف انجیر خشک در بارداری به عنوان یک میان وعده و تنقلات، می تواند بسیار مفید باشد. تنها چیزی که در هنگام مصرف انجیر خشک در بارداری باید مواظب آن باشیم، مسئله ی قند بارداری است.
خانم هایی که به دیابت حاملگی دچار شده اند باید مصرف هر گونه شیرینی و شکلات را برای خودشان محدود نمایند. انجیر خشک نیز جزو خوراکی های خیلی شیرین است. پیشنهاد می کنیم در صورت تمایل تنها به یک عدد آن در روز بسنده کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید. اما اگر دیابت بارداری ندارید بدن تان از قند معمول برخوردار است از خواص انجیر خشک در بارداری غافل نشوید.
یادتان باشد که سلامتی بدن شما مهم ترین چیزی است که دارید پس در حفظ سلامتی خود همیشه کوشا باشید.

پیشنهاد میکنیم از مقاله آشنایی با خواص مصرف بادام برای گلو درد دیدن کنید.
 

خرید آجیل

 

 

خرید خشکبار